یکی‌ از کاربران فیسبوک به نام فرزان در کامنتي نوشته است: ” در ابتدا با این صحبت…

‫یکی‌ از کاربران فیسبوک به نام فرزان در کامنتي نوشته است:

" در ابتدا با این صحبت های سپیده دم مخالف بودم حتی خودم از کسانی بودم که عکس با خانواده در اختیار پیج مسیح گذاشتم. اما هم اکنون متقاعد شدم که سپیده دم چیز زیادی از مسیح نمیخواد و اگر قراره پیجی با حجاب اجباری مخالفت کنه حد اقل میتونه از تارخچه اجباری شدن اون حجاب هم بنویسه چرا مسیح حاضر نیست این ویدیو ها رو به اشتراک بزاره؟؟؟ "


Timeline Photos
مسیح علی‌نژاد می‌گوید: " پشت این صفحه هیچ کسی نیست. خودم هستم . من هستم و دو سه دوست و همخانه ای مهربان … و در انتها می‌گوید: یاد گرفته ام برای آنکه زبانم دراز باشد، حسابم پاک باشد! "

حال پس از اینکه ما پرسش هایی را در چند روز گذشته مطرح کردیم و علی‌ رغم اینکه ایشان هرچند وقت یکبار فحاشی‌های رسانه‌‌های تندرو داخل ایران نسبت به شخص خودشان را به اشتراک میگذارند، اما حاضر نیستند به پرسش‌های ما پاسخ دهند.

یکی‌ از کاربران فیسبوک به نام فرزان در کامنتي نوشته است:

" در ابتدا با این صحبت های سپیده دم مخالف بودم حتی خودم از کسانی بودم که عکس با خانواده در اختیار پیج مسیح گذاشتم. اما هم اکنون متقاعد شدم که سپیده دم چیز زیادی از مسیح نمیخواد و اگر قراره پیجی با حجاب اجباری مخالفت کنه حد اقل میتونه از تارخچه اجباری شدن اون حجاب هم بنویسه چرا مسیح حاضر نیست این ویدیو ها رو به اشتراک بزاره؟؟؟ "

http://j.mp/1dOyG0T

در پس زمنیه تصاویری از ویدیویی که ما سال پیش در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۲ منتشر کردیم و در گوشه سمت چپ تصویری از کامنت فرزان را می‌بینید. لازم به ذکر است نام و تصویر فرزان را جهت امنیت ایشان و همسرشان از آنجا که سربازان گمنام ارتش سایبری این روز‌ها به منتقدین مسیح علینژاد فحاشی میکنند مخدوش نمودیم.

همچنین با انتشار یک ویدیو نوشتیم: خانم مسیح علی نژاد آیا حاضرید با صراحت توهین هایی که توسط سربازان گمنام به منتقدین میشود را محکوم کنید؟ که باز هم واکنشی نشان ندادند …

http://goo.gl/HTI5Pi

سهیل پرهیزی مدیر مسئول سایت سپیده دم در مورد صفحه آزادی‌های یواشکی می‌نویسد: به خاطر دارم حتی در اوج روز‌های جنگ ایران و عراق که پاسداران و بسیجیان از شهر‌های بزرگ گرفته تا شهرک‌های ساحلی با زنجیر به جان مردم میافتادند و می‌گفتند ما شهید ندادیم که شما با این سر و وضع به خیابان بیایید … در همان روز هایی که روسری را با پونز روی پیشانی دختران و زنان می‌‌چسباندند، عده‌ای دیگر از زنان و دختران در گوشه‌ای از سرزمین پهناور ایران در یک خلوتگاه، یواشکی روسری خود را بر میداشتند، عکس می‌گرفتند و عکس‌ها را به دوستان و خانواده خود نشان میدادند … با گذشت ۳ دهه از آن‌ روز‌ها زنان در ایران آزادتر نشدند و هنوز هم به شکل مداوم با خشونت، توهین و تحقیر در رابطه با حجاب خود مواجه‌اند .

حال با این مقدمه مایلم این پرسش را مطرح نمایم با توجه به اینکه زنان حتی در اوج روز‌های سخت گیری در گوشه‌ای کشف حجاب میکردند، کمپین چند دقیقه " آزادی یواشکی" که بدون آنکه گردانندگان آن‌ به علت‌ها بپردازند و طراحان حجاب اجباری را به مردم معرفی‌ کنند، آیا آدرس غلط دادن به مردم نیست؟

با توجه به اینکه مسیح علینژاد گرداننده این کمپین در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ با آوردن مثالی برگرفته از ادبیات محمود احمدی‌نژاد، از اپوزیسیون خارج از کشور انتقاد کرده و از حجاب اجباری دفاع نمود و به نمایندگی‌ از جنبش سبز گفت: کسانی‌ که به خیابان آمدند فقط به دنبال رای خود بودند "مردم انقلاب کردند تا جمهوری اسلامی داشته باشند و حجاب را بیاورند!"

آیا اکنون می‌توانند هدف واقعی‌ خود را از راه اندازی این کمپین به ما بگویند؟ آیا حاضر هستند طراحان حجاب اجباری را به مردم معرفی‌ کند؟

گرچه گردانندگان صفحه "آزادی های یواشکی زنان در ایران" برغیر سیاسی بودن آن تاکید دارند اما سخنان حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در واکنش به بی حجابی را منتشر میکنند لیکن در مورد نقش روحانیون طرفدار خمینی در اجباری کردن حجاب برای زنان سکوت میکنند.

آیا خانم علینژاد حاضر است در آن‌ صفحه "آزادی های یواشکی" به مردم بگوید که حسن روحانی در کتابش اعتراض زنان به حجاب اجباری‌ ر ا به غر زدن تعبير کرد و علی‌ رغم نظر آقای طالقانی كه معتقد به اختیاری بودن حجاب بود گفت: در ستاد ارتش با دوستان تصمیم گرفتیم حجاب الزامی کنیم، که آغازی برای وزاتخانه‌ها و ادارات دولتی باشد …

http://goo.gl/6V4CbG

آیا خانوم علینژاد حاضر است طراحان حجاب اجباری را به مردم معرفی‌ کنند و این ويديوی افشاگرانه در مورد چگونگی اجباری شدن حجاب در ايران را که سال گذشته در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۲ منتشر کردیم را در آن‌ صفحه به اشتراک بگذارند؟

http://j.mp/1fbxnu5

آیا اگر ما برای حق انتخاب زنان و رسیدن به یک توسعه پایدار قدم برداریم تا در ایران شرایطی فراهم شود که زنان و دختران، همانطور که خانوم علینژاد در غرب حق انتخاب دارند چه زمانی‌ حجاب داشته باشند چه زمانی‌ کلاه سر کنند، یا در وقتی‌ دیگر با دکلته در خیابان قدم بزنند، آنها نیز از این آزادی برخوردار شوند، خواسته ما بر اندازی است؟ آیا بدون تغییر ساختار فعلی‌ ولایت مطلقه فقیه میتوانیم به آزادی پایدار و نه "آزادی چند دقیقه یواشکی" دست یابیم؟ اگر شما هم هدفتان آزادی واقعی‌ برای زنان در ایران هست، و اگر آنطور که ادعا می‌کنید شما مستقل هستید آیا حاضرهستید این مطلب را به همراه این ویدیو در آن‌ صفحه به اشتراک بگذارید؟

http://j.mp/1fbxnu5

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: