به گزارش دویچه وله فارسی جامعه جهانی همچنان در تلاش برای شفاف‌سازی پیرامون حمله…

‫به گزارش دویچه وله فارسی جامعه جهانی همچنان در تلاش برای شفاف‌سازی پیرامون حمله شیمیایی در حومه دمشق است. شورشیان سوری این حمله را واکنش انتقامی‌ اسد به زخمی شدن یک فرمانده نظامی می‌دانند.

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه جمهوری اسلامی ایران، متحد اصلی بشار اسد در منطقه خاورمیانه، برای اولین بار از زبان رییس جمهورش، حسن روحانی، به کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه اذعان کرد. این در حالی است که سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، با نسبت دادن حملات شیمیایی به مخالفان بشار اسد، نسبت به هرگونه مداخله نظامی در سوریه هشدار داد.

روز گذشته نیز لوران فابیوس، وزیر امورخارجه فرانسه که در رام‌الله واقع در کرانه باختری رود اردن به سر می‌برد، اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که به مقامات فرانسوی رسیده، بشار اسد عامل حملات شیمیایی نزدیک دمشق بوده است.

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده است دست کم ۳۵۵ بيمار در سه بيمارستان در شرق دمشق که اين سازمان با آنها مرتبط است،‌ بر اثر عوارض حمله شيميايی در روزهای اخير جان خود را از دست داده اند.

در همين زمينه، گروه نظارت بر حقوق بشر سوريه که مقر آن در بريتانيا است می گويد تحمين می زند که در حمله شيميايی روز چهارشنبه ۳۲۲ نفر کشته شده اند که در بين آنها ۵۴ کودک و ۸۲ زن وجود دارد.‬


‫اپوزیسیون سوریه: حمله شیمیایی اخیر پاسخ انتقام‌جویانه اسد بود – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫لوران فابیوس، وزیر امورخارجه فرانسه که در رام‌الله واقع در کرانه باختری رود اردن به سر می‌برد، امروز اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که به مقامات فرانسوی رسیده، بشار اسد عامل حملات شیمیایی نزدیک دمشق بوده است.این اظهارات وزیر امورخارجه فرانسه در حالی است که پیشتر فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه، در…‬

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: