احمد عسگری، روزنامه نگار ” اصلاح طلب ” و عضو فعال ‌ستاد میر حسین موسوی در سال ۸۸…

‫احمد عسگری، روزنامه نگار " اصلاح طلب " و عضو فعال ‌ستاد میر حسین موسوی در سال ۸۸، که در حال تهیه گزارش تصویری از مراکز خالی رای گیری در خرداد ۹۲ دستگیر شده، با اتهام واهی همکاری با سازمان مجاهدین خلق و سلطنت طلبان روبروست و جانش در خطر است.


Timeline Photos
احمد عسگری، روزنامه نگار " اصلاح طلب " و عضو فعال ‌ستاد میر حسین موسوی در سال ۸۸، که در حال تهیه گزارش تصویری از مراکز خالی رای گیری در خرداد ۹۲ دستگیر شده، با اتهام واهی همکاری با سازمان مجاهدین خلق و سلطنت طلبان روبروست و جانش در خطر است.

احمد عسگری روزنامه نگار برجسته، فعال حقوق بشر و مدنی، همچنین دانشجوی سال آخر رشته روابط بین الملل است که در روزنامه های کارون، مردم سالاری، اعتماد و چندین وبسایت، در زمینه های سیاسی و اقتصادی می نگاشت.

این روزنامه نگار، به دلیل پوشش دادن وضعیت درگیری های پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری، در بهمن ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده، که پس از ۳ ماه با قرار وثیقه به طور موقت تا تشکیل دادگاه نهایی آزاد گردیده بود. او همچنین به دلیل تحصیل در دانشکده علوم سیاسی واحد تهران مرکز که قرارگاه مرکزی سپاه ثارالله در آن قرار دارد بارها از سوی نیروهای این مرکز تحت فشار قرار گرفته و حتا تهدید به مرگ و حذف فیزیکی شده بود.

ایشان که مدت مدیدی است، قلم خود را در راه روشنگری به کار گرفته؛ پیشتر در روز ۲۴ خردادماه در حین عکس برداری از حوزه های خالی انتخاباتی، دستگیر و بازداشت می شود و پس از چند ساعت با ضبط دوربین و موبایلش، به طور موقت آزاد می گردد.

سرانجام در روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ و در پی بازداشت فعال سیاسی دیگری به نام محسن رحمانی که در دوازده خردادماه، بازداشت گردیده بود، برای پیگیری وضعیت وی با برادر او در پارک فدک تهران دیداری داشته است که در همین حین، نیروهای امنیتی، وی را به شکل وحشیانه ای دستگیر و او را همراه خود به خانه اش برده و پس از برخورد تند و بسیار ناسپند با مادر وی که حتی اجازه بر سر کردن حجاب را به او نمی دهند، شروع به تفتیش منزل کرده، وسایل شخصی او از جمله لپ تاپ و دست نوشته هایش را ضبط و او را به زندان اوین منتقل می کنند.

بنابر گزارش یک منبع غیر رسمیِ موثق، اتهامات درج شده در پرونده او جاسوسی و همکاری با گروه های مخالف جمهوری اسلامی از قبیل سازمان مجاهدین خلق، سلطنت طلبان و همکاری مستقیم با کاسپین ماکان (فعال سیاسی و نامزد ندا آقاسلطان) بوده است. با بررسی فعالیت های احمد عسگری و اتهامات ضد و نقیض وزارت اطلاعات به وی، به نظر می رسد که عوامل حکومت در پی پرونده سازی برای این زندانی هستند تا برای او به عنوان محارب حکم اعدام صادر کنند؛ در حالی که به طور مثال وابستگی یا هواداری مجاهدین خلق نمی تواند همزمان هواداری سلطنت طلبان را به همراه داشته باشد و همچنین سوابق او به عنوان روزنامه نگار اصلاح طلب و طرفدار میر حسین موسوی موجود است. این حاکی از تلاش مسئولین برای سنگین تر کردن پرونده این زندانی است.

مادر احمد عسگری در گفت و گو با وبسایت روزنامه نگاران ضمنِ تاکید فراوان در ردِ اتهاماتی نظیر ارتباط با سازمان مجاهدین خلق و جاسوسی فرزندش، نیز بیان داشت که چند روز پس از دستگیری احمد با توجه به ابتلای وی به بیماری صرع و جویا شدن از سلامت وی، به دفتر کمیسیون اصل ۹۰ مراجعه و خواستار رسیدگی به وضعیت سلامت وی شده است. ایشان اذعان داشت که چندین بار برای اطمینان از محل نگهداری احمد به زندان اوین مراجعه کرده، اما به او گفته شده که چنین نامی به عنوان زندانی، به ثبت نرسیده و در تلاش است تا با اتخاذ وکیلی مجرب، پرونده احمد را دنبال کند. او همچنین تاکید دارد که احمد تنها فعالیت های حقوق بشری و مدنی داشته است.

همزمان برخی عوامل حکومتی با پخش شایعاتی از جمله اعتراف احمد عسگری به همکاری با مجاهدین خلق برای بمب گذاری در روز انتخابات ریاست جمهوری، سعی دارند تا با تحریف افکار عمومی، مانع از توجه رسانه های بیشتر به بازداشت این زندانی شوند. در حالی که همانطور که پیش از این اشاره شد، احمد عسگری در روز رای گیری برای تهیه گزارش و تصویر برداری از مراکز خالی رای گیری و تنها برای ساعاتی بازداشت شده بود.

این عوامل حکومتی با ادعای ارتباط با خانواده احمد عسگری سعی دارند تا به شایعات خودساخته شان استناد بیشتری بخشند. درحالی که این امر صحت نداشته و مادر وی نیز این شایعات را موکدا تکذیب می کند.

لطفا دادخواست رهایی احمد عسگری را امضا کنید:
http://www.gopetition.com/petitions/free-ahmad-asgari.html?fb_action_ids=557905330915494&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

لینک گزارش در وبسایت روزنامه نگاران:

http://rooznamehnegaran.com/گزارش-تکمیلی-از-بازداشت-احمد-عسگری/

لینک گزارش در وبسایت سپیده دم:
http://sepidedam.com/14627

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: